«

»

aug 09

Fed by stimulačný program mohol obmedziť už v septembri

Americký Federálny rezervný systém pravdepodobne začne obmedzovať stimulačný program pre americkú ekonomiku.

BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) – Americký Federálny rezervný systém (Fed) pravdepodobne začne obmedzovať stimulačný program pre americkú ekonomiku budúci mesiac, ak sa budú ekonomické ukazovatele naďalej zlepšovať.

Vo štvrtok to uviedol šéf Fedu v Dallase Richard Fisher. Traja ďalší predstavitelia Fedu už avizovali, že sú taktiež otvorení myšlienke obmedziť program nákupu dlhopisov už v septembri.

Ide o šéfa Fedu Chicagu Charlesa Evansa, šéfa Fedu v Atlante Dennisa Lockharta a šéfku Fedu v Clevelande Sandru Pianaltovú.

„Počujete chór, v ktorom je množstvo altov, sopránov a tenorov. Všetci však spievame z rovnakého spevníka,“ povedal Fisher v rozhovore pre spoločnosť CNBC.

„Správa pre vás je taká, že ak sa situácia bude vyvíjať tak, ako Fed predpokladá, potom očakávam, že program obmedzíme. Musíme sledovať náladu a údaje v období od teraz do nášho ďalšieho septembrového stretnutia,“ dodal Fischer. Zároveň však Fisher uviedol, že Fed ponechá úrokové sadzby na nízkej úrovni veľmi dlhý čas.

Zdroj: SITA